A pool charges $ 4 each visit, or you can buy a membership a $100. Write and solve an inequality to find how many times a person should use the pool so that a membership is less expensive than paying

A pool charges $ 4 each visit, or you can buy a membership a $100. Write and solve an inequality to find how many times a person should use the pool so that a membership is less expensive than paying each time .